Αρχείο μηνός Δεκέμβριος 2012

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ

Ο σύλλογος εκπαιδευτικών συγκέντρωσε τρόφιμα και τα διένειμαν σε συνεργασία με τον ιερέα και τον πρόεδρο της τοπικής κοινότητας σε πέντε άπορες οικογένειες της ευρύτερης περιοχής του Γυμνασίου.

Κατηγορίες: 2012-2013 | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΠΛΑΝΗΤΑΡΙΟ

Το Δεκέμβριο οι μαθητές της Α τάξης επισκέφτηκαν το Πλανητάριο στη Θεσσαλονίκη, παρακολούθησαν την παράσταση «η γη και εγώ» και το πρόγραμμα στον προσομοιωτή. Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε σε σύμπραξη με το 2ο Γυμνάσιο Αριδαίας.

Κατηγορίες: 2012-2013 | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΠΛΑΝΗΤΑΡΙΟ

Διδακτική επίσκεψη στα ορυχεία της Αχλάδας

Την Τετάρτη 5 Δεκεμβρίου 2012 η Β? και η Γ΄ τάξη του Γυμνασίου Πολυκαρπίου επισκέφθηκαν τη Μελίτη Φλώρινας καθώς και τα ορυχεία της Αχλάδας, πραγματοποιώντας μια διαφορετική διδακτική επίσκεψη.  Συγκεκριμένα στα πλαίσια του μαθήματος της Χημείας Γ Γυμνασίου και συγκεκριμένα … Συνέχεια

Κατηγορίες: 2012-2013 | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Διδακτική επίσκεψη στα ορυχεία της Αχλάδας