Ημέρα Επαγγελμάτων

Την Τρίτη 29 Μαρτίου 2016 έγινε με μεγάλη επιτυχία, σε αίθουσα του Γυμνασίου  Πολυκαρπίου, ημερίδα με θέμα:

«Ημέρα Επαγγελμάτων-Αναζητώ το επάγγελμα που μου ταιριάζει».

Η εκδήλωση έγινε στα πλαίσια του μαθήματος του Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού που διδάσκεται στη Γ? Γυμνασίου σε συνεργασία με το ΚΕΣΥΠ  Ν. Πέλλας και συμμετείχαν επαγγελματίες της περιοχής από διαφορετικούς κλάδους οι οποίοι ενημέρωσαν τους μαθητές και έδωσαν χρήσιμες πληροφορίες για το επάγγελμά τους.

Οι μαθητές παρακολούθησαν τις εισηγήσεις με μεγάλο ενδιαφέρον, υπέβαλαν ερωτήσεις και έμειναν ενθουσιασμένοι με το αποτέλεσμα.

Η Διευθύντρια, οι υπεύθυνοι καθηγητές καθώς και οι μαθητές της Γ? τάξης του Γυμνασίου Πολυκαρπίου, ευχαριστούμε θερμά την κ. Αλμπάνη Μελίνα, υπεύθυνη του ΚΕΣΥΠ Ν. Πέλλας για την βοήθεια και αποτελεσματικότητά της.

Ευχαριστούμε επίσης τους επαγγελματίες που τόσο πρόθυμα ανταποκρίθηκαν στην πρόσκλησή μας:

κ. Τσαβδάρη Κωνσταντίνο, Καρδιολόγο

κ. Γάκη Ευάγγελο, Αστυνομικό, Διοικητή Α.Τ Αριδαίας

κ. Γκλαβάκη Ιωάννη, Γεωπόνο

κ. Πλέσκα  Κυριακή, Λογίστρια

κ. Πασχαλίδου Ελευθερία, Νοσηλεύτρια,

κ. Τρεσίνη  Αναστάσιο,  Διατροφολόγο-Κλινικό Διαιτολόγο.

Στην παρουσία τους οφείλεται κυρίως η επιτυχία αυτής της εκδήλωσης.

Τέλος, ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας για τη δυνατότητα να προσφέρουμε εδέσματα και αναψυκτικά στους καλεσμένους μας.

IMG_3211   IMG_3219 IMG_3220 IMG_3221 IMG_3222 IMG_3223 IMG_3224 IMG_3225 IMG_3232 IMG_3235IMG_3244 IMG_3212 IMG_3218

Κατηγορίες: 2015-2016, Νέα - Ανακοινώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.