ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ

Την Τετάρτη 20 Μαρτίου πραγματοποιήθηκαν στα Γιαννιτσά  οι σχολικοί αγώνες στίβου Γυμνασίων όπου συμμετείχαν μαθητές/τριες από όλα τα Γυμνάσια του νομού. Από το Γυμνάσιο Πολυκαρπίου αγωνίστηκαν συνολικά 10 μαθητές οι 6 από τους οποίους τιμήθηκαν με μετάλλια. Συγκεκριμένα οι μαθητές που διακρίθηκαν ανά αγώνισμα είναι οι παρακάτω:  ?	Μάρκου Έλενα χρυσό μετάλλιο στα 2000m κοριτσιών ?	Τζιούτζη Σταυρούλα αργυρό μετάλλιο στα 2000m κοριτσιών ?	Δημητριάδου Αναστασία αργυρό μετάλλιο στα 1000m κοριτσιών ?	Μήτσκα Κατερίνα αργυρό μετάλλιο στα 3000m βάδην κοριτσιών ?	Τσολάκης Νικόλαος χάλκινο μετάλλιο στα 3000m  αγοριών ?	Παυλίδης Γιάννης χάλκινο μετάλλιο στο μήκος αγοριών  Οι μαθητές μας τίμησαν το σχολείο μας και απέδειξαν την  άριστη φυσική κατάσταση τους και την έφεση τους στον αθλητισμό.

Την Τετάρτη 20 Μαρτίου πραγματοποιήθηκαν στα Γιαννιτσά  οι σχολικοί αγώνες στίβου Γυμνασίων όπου συμμετείχαν μαθητές/τριες από όλα τα Γυμνάσια του νομού. Από το Γυμνάσιο Πολυκαρπίου αγωνίστηκαν συνολικά 10 μαθητές οι 6 από τους οποίους τιμήθηκαν με μετάλλια. Συγκεκριμένα οι μαθητές που διακρίθηκαν ανά αγώνισμα είναι οι παρακάτω:

• Μάρκου Έλενα χρυσό μετάλλιο στα 2000m κοριτσιών
  • Τζιούτζη Σταυρούλα αργυρό μετάλλιο στα 2000m κοριτσιών
  • Δημητριάδου Αναστασία αργυρό μετάλλιο στα 1000m κοριτσιών
  • Μήτσκα Κατερίνα αργυρό μετάλλιο στα 3000m βάδην κοριτσιών
  • Τσολάκης Νικόλαος χάλκινο μετάλλιο στα 3000m  αγοριών
  • Παυλίδης Γιάννης χάλκινο μετάλλιο στο μήκος αγοριών

Οι μαθητές μας τίμησαν το σχολείο μας και απέδειξαν την

άριστη φυσική κατάσταση τους και την έφεση τους στον αθλητισμό.

Κατηγορίες: 2012-2013. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.